Gryczuk Mistrzem Czech, Polak pokonał Miroslava Dvoraka! [PEŁNE WYNIKI]
Dodane przez Piotr Walkowiak dnia 30 wrzesień 2012 18:57

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Dzisiejszego dnia w czeskim Libercu rozegrano mistrzostwa kraju w kombinacji norweskiej. Krystian Gryczuk - reprezentant klubu Luks-Ski Lubawka okazał się najlepszy w zimowym dwuboju i pewnie zdobył koronę króla Czech. Zawodnicy rywalizowali na dużej skoczni Jested (HS 134), a bieg na trasie zlokalizowanej na Vesec. Drugie miejsce zajął czwarty zawodnik tegorocznego LGP, czyli Miroslav Dvorak, który okazał się najlepszym zawodnikiem w kraju. Trzeci nieco nieoczekiwanie był Damian Urbaś.

Po skokach prowadził Miroslav Dvorak, który poszybował na 124 metr. Drugie miejsce zajmował Tomas Slavik (+0:02, 123,5m), a trzecie Krystian Gryczuk (+0:18, 123m). Kolejne lokaty zajmował Vodsedalek, Vancura i Churavy, ale tracili oni już znacznie więcej. Drugim Polakiem był Damian Urbaś, ale klasyfikowany był dopiero na siódmym miejscu (+1:18, 113,5m). Ósme miejsce zajmował Andrzej Gąsienica (+1:34, 111m), a pozostali reprezentanci klasyfikowani byli poza pierwszą dziesiątką.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH (OPEN)

W biegu na nartorolkach na dziesięć kilometrów Krystian Gryczuk nie dał rywalom szans i pewnie zwyciężył. Warto jednak pamiętać, że nartorolki nie było losowane, lecz każdy biegł na swoim sprzęcie. Nie umniejsza to jednak wyczynu reprezentanta klubu Luks-Ski Lubawka, gdyż jak to się często mówi "gospodarzom sprzyjają nawet ściany". Polak ostatecznie wyprzedził drugiego na mecie Miroslava Dvoraka o ponad minutę. W kategorii open trzecie miejsce dosyć nieoczekiwanie wywalczył Damian Urbaś, który stracił do zwycięzcy niecałe dwie minuty. Podopieczny Jana Klimko po bardzo dobrym biegu bez problemów wyprzedził na trasie Vodsedalka i Slavika. Na kolejnych miejscach uplasowali się Vodsedalek, Słowiok (4. czas biegu) i Gąsienica. Dopiero dziesiąte miejsce zajął zwycięzca Pucharu Prezesa PZNu, czyli Szczepan Kupczak.

10 Szczepan KUPCZAK 93 (11.) 29:12.6 (13.) +6:35.4

Formalnie Krystian Gryczuk jest klasyfikowany jako reprezentant naszych południowych sąsiadów, ale prawdziwe podium Mistrzostw Czech, to: Dvorak, Vodsedalek, Slavik. W kategorii juniorów zwyciężył Krystian Gryczuk, przed Damianem Urbasiem i Andrzejem Gąsienicą.